Něco málo o knize

Jirka a Tereza jsou již několik let manželé. Jejich vztah se zdá být bez větších problémů. Až do nešťastné večeře, kdy Tereza nečekaně vytkne Jirkovi jeho dávné klopýtnutí s jejich společnou kamarádkou Janou. Nakonec je z toho večer plný výčitek a hádek.

Jen několik týdnů po této události potká Tereza svoji dětskou lásku – Jaroslava, kterého po jejich rozchodu nechtěla už nikdy v životě vidět. Její postoj se však při setkaní rychle změní, stejně jako se změní názor Jaroslava na soužití s jeho dosavadní partnerkou. Tereza se snaží přesvědčit sama sebe, že necítí k Jaroslavovi nic víc než kamarádství. Jaroslav se jí snaží přesvědčit o opaku.

Aby náhod nebylo málo, pustí Tereza svého manžela samotného na oslavu narozenin jejich společného kamaráda Standy, na kterou je pozvána také Jana.

Kniha „Hra na čtvrtého“ vypráví příběh o boji mezi láskou a věrností, touhou a zodpovědností. Jak to v životě bývá, ani v tomto příběhu si láska nevybere pravou chvíli. Ale tak jako nelze srdci poručit, aby se zamilovalo, tak mu bohužel nelze ani poručit, aby se nezamilovalo. Jen rozum a morálka dokáží zabránit neštěstí v okamžiku, kdy se srdce a vášeň snaží svést duši z cesty.